menu

Darowizna

» Darowizna

NUMER KRS: 0000996656

DAROWIZNA NA KONTO:
FUNDACJA KOPYTKO
PK0 64 1020 4870 0000 5302 0088 0179

Szanowni Państwo!
Bardzo Państwa prosimy o włączenie się i pomoc w realizację naszych celów statutowych. My ze swojej strony wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby uczestników gorąco liczymy na Państwa pomoc.


Wspólnie możemy przyczynić się i wesprzeć działania takie, jak:
− organizacja zajęć hipoterapii,
– organizacja zajęć rekreacyjnej, terapeutycznej i sportowej jazdy konnej,
- organizacja lokalnych – integracyjnych zawodów jeździeckich KOPYTKOWY HUBERTUS.
Wierzymy że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszych podopiecznych.
Przekazując darowiznę na działania statutowe Fundacji Kopytko masz podwójną korzyść, a mianowicie pomagasz w podejmowaniu działań przez Fundację i zyskujesz odpis od podatku.


Każdy podatnik rozliczający się z podatku dochodowego w Polsce, który wsparł w ubiegłym roku podatkowym jakąś organizację pozarządową przekazując jej darowiznę na konto bankowe tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe, może skorzystać z ulgi podatkowej z tytułu darowizny i zapłacić mniejszy podatek.
Odliczeniu od podstawy opodatkowania podlega cała kwota przekazana na rzecz fundacji. Nie może jednak ona przekroczyć 6% dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym.


Podajemy krótką instrukcję, jak wypełnić PIT, aby skorzystać z ulgi podatkowej?
Odliczeń dokonuje się, jeśli rozliczasz podatek za pomocą:
• PIT-37
• PIT-36
• PIT-28


Do swojego zeznania podatkowego dołącz załącznik PIT/O, który wypełnij w kilku prostych krokach:
1. W części B w pozycji 11 i/lub 12 wpisz łączną kwotę odliczanych darowizn (darowizny przekazane: organizacjom na prowadzoną przez nie działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. a ustawy 3).
2. Ponieważ darowizna w całości przekazywana jest na rzecz Fundacji Kopytko, w sekcji D.1 należy podać dane Fundacji KOPYTKO
Nazwa pełna: Fundacja KOPYTKO
Kraj: Polska
3. W polu D.1.4. podajemy kwotę przekazaną na rzecz Fundacji Kopytko.
Udokumentowanie darowizny
Sposób udokumentowania darowizny zależy od sposobu dokonania wpłaty:
Przelew bankowy bezpośrednio na konto Fundacji Kopytko
Jeśli darowizna została wykonana jako bezpośredni przelew na rachunek fundacji (tj. 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 lub 82 2490 0005 0000 4600 3023 8797) do jej udokumentowania wystarczy dowód przelewu wystawiony przez bank (tj. wyciąg bankowy lub potwierdzenie operacji z banku) zawierający numer rachunku oraz dane jego właściciela (podatnika).


Płatności internetowe (kartą, BLIK, PayPal, szybkie przelewy z banku)
Jeśli podczas przekazywania darowizny skorzystano z płatności online (za pomocą bankowości elektronicznej, kartą lub kodem BLIK) to oprócz dowodu zapłaty z banku niezbędne jest potwierdzenie darowizn Fundacji Kopytko, gdyż na dowodzie wpłaty widoczne są dane pośrednika płatności (PayU, Dotpay, PayPal lub Krajowy Integrator Płatności), a nie Fundacji.


WAŻNE
Jeśli masz wątpliwości, nie wiesz jak to zrobić skontaktuj się ze swoim księgowym, Urzędem Skarbowym lub Krajową Informacją Skarbową (tel. +48 22 330 03 30).